BLOG

RECENZE: Okja

30.07.2017

Na Netflixu není o jejich originální produkci nouze. Jeden z posledních kousků, které máme možnost na této streamovací službě je jihokorejský film Okja, který jen těžko půjde zařadit do jedné žánrové škatulky. Posleství však předává zcela jasné a jde na něj srze roztomilé zvíře, podle kterého se titul koneckonců i jmenuje.

Edgar Wright patří k těm osobitějším režisérům současnosti. Jeho "Cornetto trilogie" Soumrak mrtvých, Jednotka příliš rychlého nasazení a U konce světa si získali slušnou fanouškovskou základnu a letos na nás Wright vytasil muzikálně laděným akčňákem. V zahraničí sbírá Baby Driver nadšené ohlasy, já se se zahraničními kritikami letos dost rozcházel...

Zítra do kina vtrhne novinka Edgara Wrighta a v zámoří se těší vcelku nadšeným ohlasům. Je to ale vážně taková pecka, kterou byste si neměli nechat ujít? Snad Vám napovím.

Další týden a další epizoda. Dnešní se jmenuje Stormborn (Za bouře zrozená) a pokračuje se v tempu nasazeném v první epizodě sedmé řady nebo se ubralo na tempu a jede se na půl plynu?

Ve čtvrtek do našich kin vstoupila velkolepá sci-fi podívaná Luca Bessona, který před dvaceti lety přinesl dnes již legendární 5. element. Byli tací, kteří si od Valeriana slibovali právě nový Element. Ten se sice nekoná, ale také nás nečeká nijak špatný film.

Symbolicky na den přesně od uvedení Temného rytíře do kin přichází Nolan se svým devátým celovečerním filmem. Válečné drama Dunkerk sbírá od kritiků nadšené recenze a v mých Čerstvých dojmech, jste mohli vidět, co říkám hned po skončení filmu v kině a jedno jasné: Dunkerk bude na konci roku v nejednom žebříčku nejlepších filmů a rozhodně se jedná...

Tři roky jsou dlouhá doba. Tři roku tomu jest, co Christopher Nolan pustil do kin Interstellar a od té doby jsme museli pouze čekat s čím přijde. Očekávání pro jakýkoli Nolanův projekt jsou maximální, tak se pojďme podívat, jak se povedlo jeho filmové ztvárnění největší evakuace z 2. světové války.

Tak jsme se konečně dočkali. Po déle jak roce čekání pokračuje největší televizní projekt současnosti a my tak můžeme sledovat další osudy ze Západozemí. A jelikož už se všechny dějové linky seriálové a knižní potkali, čeká všechny pole neprobádané.

17.9. 2017 proběhne předání cen televizní akademie Emmy. Půjde o již 69. ročník a většinu nominací posbírali úplně nové seriály nebo seriály, které za sebou mají první série. V tomto článku najdete kompletní přehled nominací v hlavních kategoriích.

Po Zrození a Úsvitu přišla Válka. Válka ve které inteligentní lidoopi stojí proti armádě Woodyho Harrelsona. Nečeká nás tu ovšem nějaký velkolepý akční nebo válečný film, ale poctivé drama, které je založeno na (převážně opičích) charakterech, kde je budováno napětí a divákovi je tu servírován blockbuster ze zcela jiného ranku než jakými jsou...