Dubnový kinovýhled

01.04.2017

   Za sebou máme první měsíc blockbusterové sezóny v kinech a můžeme už nyní říct, že (nepřekvapivě) zatím vládne Logan. V dubdnu se ho z pomyslného trůnu blockbusterové zábavy pokusí sesadit hned zkraje Power Rangers, kteří však můžou pouze mile překvapit a šance, že by se něco takového stalo, je opravdu mizivá. 

   O týden později šlápnou do pedálů borci z Rychle a zběsile, ke kterým se nově přidá záporák z předchozího dílu s tváří Jasona Stathama a po krku půjdou padoušce Charlize Theron, která to na nás rozbalí v létě jako Atomic Blondie a na to já se těším sakra víc. U sedmého pokračování této frančízy už jsem ale tak nějak přesycen a očekávání jsou opravdu hodně vlažná a ani akcí nabušené trailery mě nepřesvědčily o tom, že by se měla odehrávat nějaká extra zábavná podívaná. Ale kdo ví.. Třeba se pletu a já po šedesátý hlášce Vina Diesela v prvních deseti minutách, jak jsou všichni jedna velká rodina neodejdu z kina. 

   Nejen blockbustery je však filmový průmysl živ, a tak v druhé půlce měsíce přijdou zajímavé projekty. Prvním z nich je Ztracené město Z, kde budeme s Charlie Hunnamem pátrat po bájném El Doradu a jelikož do dalšího Indyho daleko, nová adaptace Tomb Raidera přijde až za rok, tohle by mohla být ta správná dobrodružná infuze pro tento rok, i když podle ukázek je jasné, že nás čeká spíše něco z ranku předloňského V srdci moře než skopičiny alá Indiana Jones.

   Na konci měsíce k nám konečně dorazí jedno z největších zámořských překvapení posledních měsíců, horor Uteč. U tohoto hororu se záměrně vyhýbám skoro všem informacím a protože kromě vysokého výdělku v kinech (film se jen v amerických kinech zaplatil už 30krát!) ho doplňují i naprůměrná hodnocení kritiků i diváků, tohle by vážně mělo stát za to.

   Na tyhle čtyři kousky si zajdu do kina a z nich můžete čekat čerstvé dojmy a následné recenze. A nejsou to samozřejmě jediné filmy, které v kině uvidíte, takže pokud Vás neláká nic z výše uvedeného, jsou tu ještě tyto snímky, které by mohli za návštěvu kina stát. 

   Z prvního premiérového týdne, za zmínku stojí chorvatská (festivalová) komedie Ústava, francouzský horor Raw (který podle prvních reakcí není zas tak úplným hororem, ale nejedná se prý o špatný film), dokument Putování tučňáků: Volání oceánu nebo festivalový film Pátá loď, který vznikl na Slovensku. 

   Další týden si odbudou svoji premiéru mimo jiné rumunské drama Zkouška dospělosti, česká komedie Špunti na vodě (obsazení je zajímavé, tak uvidíme, zda se dočkáme něčeho kvalitnějšího než Seznamky nebo Muzzikantů) a britská nezávislá kriminálka Proti vlastní krvi s Michaelem Fassbenderem, která také nevypadá vůbec špatně. 

   Předposlední týden přijde další zajímavý slovenský film Špína, ruská zhůvěřilost Ochránci, italské drama se zajímavým nápadem na aktuání téma Naprostí cizinci, animák Mimi šéf (WTF?!) a trio důchodců Morgan Freeman, Alan Arkin a Michael Caine se pokusí vykrást banku v Loupeži ve velkém stylu pod režijní taktovkou Zacha Braffa (J.D. ze Scrubs).

   Poslední týden se kromě ku-klux-klanu podíváme i na téma ztráty soukromí v současném světě, kde se Emma Watson pokusí přijít na kloub spiknutí vedené Tomem Hanksem v thrilleru The Circle, Jan Hřebejk nám představí "prequel" k Pelíškům Zahradnictví: Rodinný přítel, Kristen Stewart se nám představí jako Personal Shopper a pro fajnšmekry evropské snímky Nocturama a Neznámá dívka.

   Myslím si, že i v dubnu je tu pro každého něco, takže klidně hurá do kina!