GLOSA: American Gods

18.04.2017

    Na začátku května si na kabelové stanici Starz odbude premiéru pilotní díl velmi očekávané fantasy Americn Gods, která je natočena dle stejnojmené předlohy od spisovatele Neila Gaimana. Protože kritici už mohli pilotní epizodu vidět a opravdu nešetří chválou, pojďme se podívat na to, co o seriálu doposud víme.

   Knižní předlohu jsem nečetl, ale s některou Gaimanovou tvorbou jsem seznámen a jelikož je to průkopník tzv. městské fantasy, myslím, že tuším, co od tohoto seriálu můžeme čekat. 

   Američtí bohové není první Gaimanova kniha, která se dočkala adaptace a pokud jste alespoň viděli Hvězdný prach, četli Knihu hřbitovní nebo vynikající fantasy Nikdykde (které já osobně považuji za jednu z nejlepších knih, jakou jsem četl) nebo některý ze svazků neméně vynikajícího komiksu Sandman tak mi dáte za pravdu, že pokud platí heslo "fantazie nemá hranic", tak pro Gaimana platí dvojnásob. 

   Příběh bude pojednávat o postavě se jménem Stín, které bude dělat společnost tajemný pan Středa. Budeme tak sledovat jejich cestu napříč Amerikou, kde panuje napětí mezi Starými a Novými bohy a válka mezi nimi je na spadnutí. 

   Obsazení seriálu zní opravdu velmi slibně (z těch nejznámějších Ian McShane, Peter Stormare a Gillian Anderson). 

   Zveřejněny před nějakou dobou byly i promo fotky hlavních postav:

   Úvodní znělka:

   A samozřejmě také trailer:

   Někteří kritici už měli dokonce možnost vidět pilotní epizodu a opravdu se nešetří nadšením, takže nás pravděpodobně čeká vysoce kvalitní podívaná a doufejme i výborná výplň času, než k nám v létě dorazí konečně sedmá řada Hry o trůny. Já se na American Gods těším hodně.