Novinky druhého květnového týdne

14.05.2017

   V uplynulém týdnu se toho opět událo celkem dost, přichystal jsem si pro Vás opět výběr toho nejzajímavějšího.

MTV Awards

   Minulý týden se udílely ceny MTV. Oceňují se tu hlavně akademií přehlížené blockbustery a popcornovky a je celkem fajn, že si někdo na tyto filmy vzpomene, protože i když se jedná o filmy prvoplánově kasovně ambiciózní. Byla to hezká příležitost pro (nejen nominované) tvůrce a herce se ukázat a někteří toho využlili a užili si přebrání zlatého popcornu po svém.

   První z nich byl bezesporu Hugh Jackman, který si spolu s Dafne Keen přebíral cenu pro nejlepší dvojici uplynulé filmové sezóny. Zajímavostí pak bylo vyhlášení nejelepšího hereckého výkonu v jedné kategorii pro muže i ženy, což je vůbec poprvé v historii, co se takovéto ocenění udělovalo a odnesla si ho Emma Watson za postavu Belly v Krásce a zvířeti. Rozbrečet většinu se sálu se pak podařilo mladičké Millie Bobby Brown, která si přebírala cenu za roli Eleven ve Stranger Things (která vyhrála ocenění pro nejlepší seriál)

Hellboy

   Velmi důležitou zprávou pro fanoušky rohatého hláškaře Hellboye tento týden také bylo, že Hellboy se vrátí. Guillermo Del Toro ho však nenatočí a ke smůle všech fanoušků se nevrátí ani Ron Perlman. Nový Hellboy by se měl začít už letos natáčet pod taktovkou Neila Marshalla, který na celovečerním poli sice zatím moc nepřesvědčil (snad jen s výjimkou lehce nadprůměrného hororu Pádu do tmy), ale v televizi je angažovaný v těch největších projektech a věřte, že právě on dostal ve druhé řadě Hry o trůny za úkol s velmi malým rozpočtem natočit bitvu o Černovodu a ve čtvrté bitvu o Zeď. No a v roli samotného Hellboye se nám představí sympaťák David Harbour, který si v seriálu Stranger Things zahrál roli šerifa. Musím přiznat, že radši bych asi viděl třetího Hellboye a hlavně uzavření naznačeného příběhu ze Zlatéh armády, ale s tímto (pravděpodobně) rebootem nemám žádný zásadní problém.

Trailer

   Tento týden na monitory vtrhla ukázka na nového Blade Runnera s názvem Blade Runner 2049. Tady se nebude jednat o žádný reboot, ale o plnohodnotné pokračování. Vrátí se Harrison Ford, hlavní roli však v tomto pokračování bude mít Ryan Gosling. Mezi sci-fi fanoušky je původní Blade Runner kultovní záležitostí, a tak bylo celé dění ohledně pokračování velmi bedlivě sledováno a myslím, že s prvním plnohodnotným trailerem drtivé většině fanoušků originálu spadl kámen ze srdce. V tomto odkazu se můžete podívat na ukázku, kterou na imdb dali simuntánně do kupy se záběry z 35 let staré jedničky a sami můžete posoudit, zda ji režisér Villeneuve bude ctít.  

Nový seriál Carnival Row

   Letošní hlavní seriálová sezóna se chýlí ke svému závěru a brzy si budeme moci zhodnotit, jaké návraty a novinky se nejvíce vydařily. Tento týden byl však oznámen nový a myslím si že i velmi ambiciózní projekt s názvem Carnival Row, který si objednala streamovací služba Amazon. Bude se jednat o osmidílnou minisérii v mixu žánru fantasy, noir, steampunk a drama. Příběh bude pojednávat o dvou bytostech, které budou prchat z neoviktoriánského města, kde zuří boj mezi dvěma kulturami. Námětem mi to trochu mi to připomína komiksovou Ságu a zní to opravdu parádně. Tenhle projekt budurozhodně bedlivě sledovat. 

Strážci Galaxie 3

   Novinky uzavřu velmi pozitivní zprávou. Zatímco Strážci Galaxie aktuálně dobývají kina a tvůrci nelenili a jak na konci samozného filmu slíbili, tak se Strážci vrátí. Po Avengers 3 a 4 je tedy uvidíme ve třetím díle, které by do kin mělo dorazit v roce 2020. První díl Strážců, stejně jako ten druhý dorazil do kin zkraje května, takže se dá předpokládat, že to bude opět květen.