Novinky posledního dubnového týdne

30.04.2017

   Poslední dubnový týden byl na filmové a seriálové novinky celkem nabitý a já všechno stačil sotva vstřebávat. Tady je výběr toho nejzajímavějšího.

Logan: Wloverine

   Už tomu jsou skoro dva měsíce, co Logan vtrhl se svoji poslední štací do kin a i když mu u mě uteklo absolutní hodnocení, tak se jedná o velmi dobrý film, a to nejen v rámci komiksového žánru. Nyní však přišli tvůrci se zajímavou zprávou: Logan bude uveden do kina ještě jednou, tentokrát v atmosferické černobílé verzi. Nápad zní na papíře sice zajímavě a černobílé plakáty vypadaly stylově, ale obávám se, že v pohybu to nebude tak "atmosferické", jak by tvůrci asi chtěli, ale pár dolarů to do kasičky asi přisype.

Světová válka Z 2

   Už je to nějaký pátek, co jsme mohli vidět v kinech Světovou válku Z s Bradem Pittem v hlavní roli. Pro mě se jednalo o celkem zajímavý film, který však neměl na to, udělat díru do světa a v kině mu navíc podráželo nohy velmi nepovedené 3D. O pokračování se mluví víceméně od uvedení jedničky do kin, a i když před několika měsíci bylo ze strany tvůrců potvrzeno, že projekt je definitvně u ledu, zčistajasna se objevila zpráva, že pokračování snad nakonec přecijen vznikne, a to pod taktovkou Davida Finchera.

Boondock Saints prequel

   Pokud nevíte o čem je řeč, tak mi věřte, že jde o jeden z nejnápaditějších akčních filmů, který nešetří kulkami a (často velmi černým) humorem. Pokud jste minimálně první ze dvou dílů Pokrevních bratrů neviděli, klidně se na ně podívejte. I současnými filmy zmlsaným divákům dokážou bratři MacManusové totiž pořádně vytřít zrak. Dvojka filmu na sebe nechala čekat celých deset let a od té doby fanoušci netrpělivě čekají na trojku, kterou by si rád vymodlil i tvůtce filmů Troy Duffy. Trojky se zatím nedočkáme, co ale nabírá reálné obrysy, je prequel v podobně televizního seriálu. Uvidíme, jestli nás bude čekat podobná jízda, jako v příapdě filmů. Mě by se to líbilo, ale hledat herecké obsazení, resp. mladší verze Normana Reeduse a Seana Patricka Flaneryho nebude asi nic snadnýho. Rozhodně to ale bude chtít Iry, jak poleno.

"Hrané" Disneyovky

   Po ohromných kasovních úspěších hraných a "polohraných" celovečerích předělávek disneyovských klasik Popelka, Kniha džunglí a Krásce a zvířeti nás studio Disney bude zásobovat novými a novými filmy zas a znovu. Že uvidíme Lvího krále, Legendu o Mulan a Dumba už nějakou dobu víme, teď se nicméně odhalily dvě castingové novinky, které se týkají dalších dvou filmů. Tou první je, že Will Smith si zahraje (možná spíš namluví) džina v hraném Aladinovi a Ewan McGregor (ten zcela jistě pouze) namluví Kryštůfka Robina v Medvídkovi Pů. No čeká nás toho opravdu hodně. Oh my Disney..

Vývolený a Rozpolcený 2

   Michael Night Shyamalan byl v letech 1999 - 2002 vyvolávan za jednoho z nejlepších režisérů. Po jeho Šestém smyslu a Vyvoleném o tom nebylo víceméně ani pochyb, pak přišla Znamení (která se mi také líbila.. a hodně), s těmi už to nebylo tak slavné hodně rozpočitě přijatý horor (?) Vesnice, kde už byla opravdu vidět snaha Shyamalana všude cpát nějaký zásadní zvrat, ale ještě to nebyl takový průšvih. Ty přišly až v jeho následujících filmech, kdy začal zkoušet a experimentovat a Stalo se, Poslední vládce větru nebo Po zániku Země byly ale vyloženě srágory. To se však Shyamalanovi povedlo k jeho štěstí letos zlomit a do kin přišel horor Rozpolcený, který ho vrátil zpátky na výsluní. Sám jsem film ještě neviděl, takže nemůžu soudit, ale novinka, která zasáhla internet tento týden mě jistě donutí, abych se na film podíval. Příští rok v lednu bude totiž do kin uvedeno pokračování tohoto filmu, což by po velkém úspěchu nebylo asi žádné překvapení. Co z toho ale velké překvapení dělá, že se bude jednat zároveň o pokračování 16 (!) let starého vyvoleného a vrátí se v něm jak Bruce Willis, tak Samuel L. Jackson. Wow...