Novinky třetího květnového týdne

20.05.2017

   I tento týden se odehrálo pár zajímavostí, ketré stojí za pozornost filmových a seriálových fanoušků. O Zaklínači, který se chystá na Netflix už sem Vás informoval na Facebooku, tady je pár dalších, které by Vám neměli uniknout.

Venom

   Začněme tou nejnovější a asi nejzajímavější novinkou, která se na světlo světa dostala včera. To že Sony plánuje vlastní univerzum ze světa Spidermana už nějaký pátek víme. To že jsem z toho doposud nebyl nijak nadšený a raději bych viděl plnohodnotné začlenění Spidermana do MCU není žádným tajemstvím. U Sony se jim ale povedl casting, který rozhodně získal moji pozornost a od včerejška jsem se na sólovku Venoma začal více než těšit. Titulního antihrdinu ve filmu totiž ztvární Tom Hardy! A to je rozhodně pecka.  

Wonder Woman

   Už předčasem byl film Wonder Woman promítnut fanouškům DC, kteří na něj pěli samou chválu, což rozhodně nelze brát jako bernou minci. Film byl tento týden nicméně puštěn kritikům a světe div se, samá chvála padá dál. Že by u Warnerů trefili konečně hřebíček na hlavičku a od nolanovy trilogie o Temném rytíři natočili konečně kvalitní komiksovku? Wonder Women přijde do kin už prvního června, tak se o tom budeme moci sami přesvědčit. Já u toho každopádně budu a dám Vám vědět, jak se to povedlo nebo nepovedlo.

Válka o planetu opic

   V polovině července do kin už potřetí vtrhne Caesar jako vůdce opic v reinkarnované Planetě opic. Mě osobně se Zrození s Jamesem Franco líbilo hodně, Úsvit už se mi líbil o poznání méně, ale Válka o sobě tento týden dala vědět velmi silným trailerem, kde exceluje jak Andy Serkis jako Caesar, tak Woody Harrelson jako vůdce lidského odboje. Zatím jsem ukázkami celkem přesvědčen a kino v tomto případě nevynechám.

Hra o trůny

   Za měsíc a kus se vrátí Hra o trůny se svou sedmou sérií, která bude jeho předposlední. Ve světě Hry o trůny nicméně zůstaneme i po skončení seriálu. Chystají se totiž čtyři spin-offy, které se budou odehrávat před samotnou ságou Ledu a ohně. Bohužel je vyloučena Robertova rebelie, která by mohla být velmi zajímavá, ale dle slov samotného autora předlohy pro nás chystá v knihách ještě nějaká zásadní odhalení právě z tohoto období a nerad by se dočkal toho, aby ho v televizi opět předběhli. Všechny čtyři spin-offy by se měly dočkat pilotních epizod a následně bude rozhodnuto, které z nich spatří světlo světa.

Star Trek

   Tento týden také vyšla ukázka na nový seriál Star Trek Discovery, který bude spadat do aktuálního kánonu resetovaného J.J. Abramsem. Bude se totiž odehrávat deset let před tím než jsme měli možnost poznat mladého Kirka a Spocka a jejich první misi s Enterprise tak jak jsme je viděli v desátém celovečerním filmu Star Trek. Seriál se bude jmenovat Star Trek Discovery, produkuje ho Netflix a vypadá to, že nás čeká opravdu velkolepá podívaná, která potěší nejen fanoušky Star Treku, ale fanoušky sci-fi obecně.

The Orville

   U sci-fi ještě zůstaneme, protože vtipálek Seth MacFarlane se nám představí v novém seriálu The Orville, který si bere na paškál právě seriály jako ksou Star Trek a pokusí se jim dát nadhled a nám porci zábavy. MacFarlane stojí za seriály Family Guy, American dad a za filmy Ted (a Ted 2) a Všechny cesty vedou do hrobu. Můžeme si o něm myslet co chceme, ale smysl o humor mu upřít nemůžeme. Jestli se The Orville povede jako například Galaxy Quest s Timem Allenem, mohla by nás čekat celkem vtipná podívaná.